اخبار سایت

روستای کردیچال را بشناسید

 روستای کردیچال

روستای کردیچال از جاهای دیدنی بسیار زیبا در شهرستان کلاردشت و نزدیک به چالوس می باشد.کردیچال به مروارید  معروف است.این منطقه سرسبز با اینکه دریا ندارد، ولی زیبایی‌های زیادی دارد.

آب و هوای کردیچال مثل سایر نقاط  به دلیل ویژگی‌های کوهستانی که دارد باعث شده که آب و هوای این منطقه به صورت آب و هوای سرد کوهستانی طبقه بندی شود.از ویژه گی های این نوع آب و هوا زمستان‌های طولانی و تابستان‌های کوتاه است.

گرمترین دمای هوای کردیچال در فصل تابستان ۳۰درجه بالای صفر و سردترین دمای آن در فصل زمستان به ۱۰درجه زیر صفر می‌رسد. به طور کلی مردم این منطقه در طول سال تنها ۴ الی ۵ ماه (از اردیبهشت تا اواسط مهر ماه) از لباس گرم و لوازم گرمایشی استفاده نمی‌کنند. طبیعت توهمی و زیبا، این روستا را به یکی از نقاط پر طرفدار گردشگری مبدل کرده است.

دلایل سفر به این منطقه زیبا

  • جاذبه های گردشگری زیبا و فراوان روستای کردیچال که برخی از آن ها عبارتند از : رودخانه، جنگل ، دو امامزاده ، حیوانات اهلی و وحشی ، پرندگان زیبا و غیره
  • یکی از اصلی ترین ویژه گی های این روستا،‌دستری راحت به امکاناتی مانند : سوپر مارکت ، نانوایی ، مسجد ، مرغ و گوشت فروشی ، لباس فروشی ، کافی نت ، گیم نت و خدمات کامپیوتری  می باشد که باعث شده نیاز های ضروری گردشگران در خود روستا به راحتی تامین شود.
  • روستای کردیچال مردمی مهمان نواز و صمیمی دارد که حتماً از همنشینی با آنها لذت خواهید برد.
  • این روستا دارای زمین فوتبال و والیبال می باشد که می تواند جهت علاقه مندان استفاده شود.
  • امکان کوهنوردی نیز برای گردشگران و ورزش دوستان وجود دارد.
  • مناظر زیبا و دیدنی کردیچال که باعث می شود از دیدن آن ها لذب ببرید و از تماشای آن خسته نشوید.
  • از همه مهمتر آب و هوای فوق العاده روستای کردیچال است که باعث نشاط و شادابی شما خواهد شد.

—————————————————————————————————————————————————————–

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.